Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Yoğurtla Saç Uzatma
yoğurtla saç uzatma

Yoğurtla Saç Uzatma

Bayanlar her zaman uzun saçlara sahip olmak isterler. Çünkü uzun saçın kişiyi havalı ve bakımlı gösterdiği düşüncesi yaygındır. Aslında bu doğrudur. Uzun ve bakımlı saçlar her zaman dikkat çeker. Denenen birçok maskeden sonuç alamadıysanız, yoğurtla saç uzatma yöntemlerini denemelisiniz. Uygulama sonunda saçınızdaki değişikliği hemen fark edeceksiniz.

Yoğurtla saç uzatma maskesi için gerekli malzemeler küçük bir kase yoğurt ve 4 çay kaşığı bal. Bu maske yapımı için evde yaptığınız yoğurdu kullanmanız daha sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Yoğurt ve balı karıştırın. Saç diplerinden başlayarak masaj yaparak yedirin. 40 dakika kadar saçınızda bekletin ve daha sonra durulayın. Bu maskeyi haftada bir kez yapmanız yeterli olacaktır.

Yıpranan saçlar için yoğurtlu maske tarifinde ise gerekli malzemeler 1 yemek kaşığı mayonez, 4 yemek kaşığı yoğurt, 1 adet yumurta. Öncelikle yumurta akını çırpın. Ardından 4 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı mayonezi ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza sürdükten sonra tarayın ve bone takıp 30 dakika bekleyin. 30 dakika sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi beş günde bir uygulayabilirsiniz.

Kuru saçlar için yoğurtla saç uzatma maskesinde 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı susam yağı, 2 yemek kaşığı ev yapımı yoğurdu ve 1 yemek kaşığı soya yağını karıştırın. Karışımı saçlarınıza yedirin ve 30 dakika bekletin. 30 dakika sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi üç günde bir uygulayarak etkili sonuç elde edebilirsiniz.

BADE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.