Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Yıpranan saçlar için saç bakım önerileri
yıpranan saçlar için saç bakım önerileri
yıpranan saçlar için saç bakım önerileri

Yıpranan saçlar için saç bakım önerileri

Saçlar özellikle kadınlar için oldukça önem arz etmektedir fiziksel olarak ve psikolojik olarak kendini daha iyi hissetme kendini beğenme ve dışarıdan da aynı etkiyi bırakmak için saçlar oldukça önemlidir. Bir kadının olmasa olmaz görünümünden büyük paya sahip olan saçlar, yıpranma, dökülme, saç derisi sorunları gibi birçok sorunla baş etmek zorundadır. Bu sorunların oluşmasına neden olan ise, boyalar, fönler, düzleştiriciler, güneş, rüzgar, fazla sıcak suya maruz kalma, stres gibi birçok faktörden dolayı saçlar yıpranır, yıpranan saçlar birbirine çabuk karışır, taramama sorunu yaşanır, renginde değişme, şekil vereme, uçlarında çatallaşma bu belirtileri oluşur bu sizin saçlarınızda var ise size önerilerimizi hemen uygulamaya koyulun saçlarınız daha fazla zarar görmeden.yıpranan saçlar için saç bakım önerileri

Zeytinyağı mükemmel etkisi olan zeytinyağı hem saçlara hem de saç derisine mükemmel sonuç verir. zeytin yağının içerisin de yararlı olan vitaminler hızla yıpranmış olan saça etki eder saç tellerini onarır ve saç kökünden uçlara doğru besler. Saçlarınıza göre ilk başta yarım çay bardağı zeytin yağını saç köklerinden uçlara doğru uygulayın parmak uçlarınıza birkaç damla zeytin yağını alarak uygulayın ve ardında saçlarınızı toplayın yukarıda topuz yapın 2 saat kadar bekletin ardında şampuanla yıkayın. bunu haftada iki defa yapın bu uygulama 5-6 defa kadar uygulayın mükemmel sonuç alacaksınız.

Yumurta akı ve bal, iki yumurtanın akını ve bir yemek kaşığı balı iyice karıştırın bir kasede saçlarınız çoksa ve uzunsa yumurta akının 3 çıkartabilirsiniz yumurta akını ve balı iyice karıştırın ve saçlarınızı tutum tutam ayırın ve kökten uça doğru uygulayın. 30-45 dakika kadar bekletin ardında normal duşunuzu alın. Bu uygulamayı haftada 1 defa yapın 3 uygulamaya yeterli olacaktır. saçlarınızı besleyecek, kırılmayı ortana kaldıracak daha dolgun ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.