Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Makyaj / Yaz için Makyaj Tüyoları
yaz için makyaj tüyoları

Yaz için Makyaj Tüyoları

Yaz mevsimlerin en güzeli en sıcağı en hayat dolu mevsimidir. Yaz kadını da bu şekilde olmak, tüm güzelliğini, görkemini, albenisini ortaya çıkarmak  için yaza uygun doğru makyaj renkleri ve tekniklerini kullanmalıdır. Öncelikle  güneşte ve denizde fazla zaman  harcandığı için makyajınızı da buna göre seçmeli ve uygulamalısınız. Yaz  aylarında da   en önemli makyaj tüyolarından biri de temiz dinlenmiş ve iyi nemlenmiş bir cilttir. Bununla ilgili  yaz için  makyaj tüyoları; cildiniz yağlı ise su bazlı  veya jel nemlendiriciler kullanmalısınız. çünkü yaz aylarından sıcaklar ve nemden dolayı cildiniz daha fazla parlar ve malesef kirli ve yağlı bir görüntü oluşur. Güneşten koruma için güneş koruyucuları da unutmamak lazım. Çünkü iyi bir makyaj ,güzel bir cilt ile birleşirse mükemmelleşir.

Yaz ayları boyunca ağır makyajdan kaçarak daha naturel ve hafif makyajlar  yapmanız daha  güzel ve taze görünmenizi sağlayacaktır. Yaz aylarında  özellikle  kapatıcı kullanırken  sıcaklardan dolayı makyaj akar ve tutmaz bundan dolayı kapatıcının ardından doğru fırça ile uygulanmış bir pudra  makyajın kapatıcı kısmının sabitlenmesini sağlar. Ruj seçiminde  çarpıcı ve taze renkler ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Yaz aylarında  bronzlaşan tenlerde  pembe tonları  allıklar  kullanmak doğru değildir. Genellikle  kahve ve toprak tonları dore ile karıştırıldıgında cildinize altın rengi  güzel bir  bronzluk katar.

Maskaraları kullanırken  suya dayanıklılar seçilmeli  çünkü havuz ve denize girdiğinde akacak bir makyaj hoş durmayacaktır. Yaz aylarında bronzlaşamıyor iseniz  gündüzleri mat  pudra ile makyaj yapıp doğal durarak , gece parıltılı  pudralar kullanılarak daha ışıltılı  bir ten elde edilebilir. Gözlerinize yaz aylarında  çok dikkat çekmesini isterseniz  kirpik diplerinizden bir çizgi çekerek krem veya jel eyeliner ile , daha sonra parıltılı göz farları ile üzerinden geçerek etkileyen bakışlar yakalayabilirsiniz. Yaz aylarında kullanacağınız farlar daha  açık renkli  saydam veya fildişi  seçerseniz daha  doğal ve taze bir görünüm elde edebilirsiniz. Yaz aylarında da dolgun bir dudak isterseniz iki farklı renkte  ruj kullanın. Kapatıcıyı dudağınıza da bir miktar sürerseniz pudra ile rujun kalıcılığını arttırabilirsiniz. Açık renk ruju koyu renk rujun  altına sürmeniz daha  dolgun görünmesini sağlar. Makyajın yanında vücut kokunuz da önemli yaz gibi kokun hindistan cevizi çilek kavun gibi… Yaz için makyaj tüyoları ile sizde yaza damga vurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.