Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Sirke ile Saç Yıkama Ve Sirkenin Saça Faydaları
sirke ile saç yıkama ve sirkenin saça faydaları

Sirke ile Saç Yıkama Ve Sirkenin Saça Faydaları

Gün içerisinde saçlarımıza şekil verirken saç spreyi,  jöle, saç bakım spreyleri ve saç bakım kremleri kullanabilirsiniz. Bu ürünler saç derisinde bir tabaka oluşturur. Bu tabakayı temizlemek için, saç derisinin ve saç köklerinin nefes alması için sirkeden faydalanabilirsiniz. Şimdi birazda sirke ile saç yıkama ve sirkenin saça faydalarından bahsedelim.

Sirkenin ev temizliğinde, turşu yapımında kullanıldığını biliyoruz. Ancak sirkenin saçlar için de çok etkili olduğunu bilmek gerekir. Saçlarda oluşan bakterileri, mikropları öldürerek kepeklenmenin giderilmesinde yardımcı olur. Kuru bir saç yapısına sahipseniz saçlarınızın daha nemli olmasına yardımcı olur. Saçlarınızı yıkadıktan sonra en son elma sirkesi ile karıştırdığınız suyu saçlarınıza dökün. Havlu ile çok bastırmadan ıslaklığı alın ve saçlarınızı açık bırakarak kendi kendine kurumasını sağlayın. Havluyu saçınıza çok bastırırsanız elma sirkesini havlu ile saçınızdan almış olursunuz ve yaptığınız işlem sonuçsuz kalabilir. Elma sirkesini saç derisine masaj yaparak yedirirseniz saç derisinde kan dolaşımı hızlanır ve saç deriniz yumuşar.

Kozmetik ürünlere saç bakımı için çok para vermek yerine elma sirkesi kullanarak saçlarınızın sağlıklı uzamasını sağlarsınız. Elma sirkesinin bir başka etkisi ise saç boyasını akıtma etkisi olmasıdır. Eğer saçınızdaki boyadan kurtulmak istiyorsanız elma sirkesi ile durulama yaparak doğal yollarla saçınızdaki boyadan kurtulabilirsiniz. Bu çok ekonomik ve kolay bir yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.