Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Sarımsak Yağının Saça Faydaları Nelerdir?
sarımsak yağının saça faydaları

Sarımsak Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Genetik nedenlerden dolayı saç dökülmesi sorunu yaşarak kelliğe doğru giderek saçını tamamen kaybeden birçok kişi vardır. Genetik nedenlerin dışında kötü hava koşulları, sağlıksız beslenme, saça kullanılan kozmetik ürünler, ara vermeden saça yapılan işlemlerin çoğu saç dökülmelerinin nedenlerindendir.  Yazımın devamında sarımsak yağının saça faydalarından bahsetmek istiyorum.

Vücut alması gereken vitamin ve mineralleri sarımsak yağı yardımı ile alır ve saçlarınızın sağlıklı ve hacimli görünmesini sağlar. Sarımsak yağı ince saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur. Saç kırıklarının giderilmesinde yardımcıdır. Saçların nemlenmesini sağlar ve saçları yumuşatır. Mantar oluşumunu engeller. Kepek oluşumu da engeller ve saç diplerinin nefes almasını sağlar. Saç diplerinde kan dolaşımını sağlar. Saç dökülmelerini ciddi boyutta en aza indirir.

1 çorba kaşığı çam yağı ile 1 çorba kaşığı sarımsak yağını karıştırarak bir maske elde edebilirsiniz. Bu maskeyi saç diplerinize masaj yaparak yedirin ve saç köklerinizde kan dolaşımının hızlanmasını sağlayın. Bu karışımı 30 dakika saçlarınızda bekletin. 30 dakika sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Bu maske saçlarınızın güçlenmesini sağlayacak ve dökülmeler önleyecektir. Bu maskeyi haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Eğer maske yapmak istiyorsanız ve elinizde sarımsak yağı yoksa bir miktar sarımsağın kabuklarını soyun ve bir ezici yardımı ile iyice ezin. Krem kıvamına gelene kadar tokmak yardımı ile de ezebilirsiniz. Bu karışımı saç diplerinizde saçlarınızın azaldığı bölgelere sürün ve 1 saat kadar bekletin. 1 saat sonra avucunuza biraz zeytinyağı alın ve tekrar saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Bir bone takarak bir gece bu karışımı saçınızda bekletin. Sabah saçlarınızı şampuanla yıkayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.