Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Saçların Yağlanmaması için Ne Yapılmalı
saçların yağlanmaması için ne yapılmalı

Saçların Yağlanmaması için Ne Yapılmalı

Yağlı bir saçın görüntüsü rahatsızlık verir. Yağlı saçlara şekil vermekte oldukça zordur. Öncelikle saçların yağlanmaması için ne yapılmalı, hangi bakım yöntemleri kullanılmalı bu konuda bilgi sahibi olmalıyız.

Saçlara şekil verirken kullanılan ürünlerin saçların yağlanmasına neden olabileceğini unutmamak gerekir. Saçlarınıza saç kremi kullanırken daha çok saç uçlarına doğru sürmeye özen gösterin. Saç kremini saç diplerine sürmek saçların yağlanmasına neden olacaktır.

Saçınıza kullandığınız şampuanın saç tipinize uygun olması gerekir. Şampuanların içeriğinde ısırgan otu olanları tercih etmelisiniz. Saçlarınızı her gün yıkasanız bile sık sık şampuan kullanmamalı sadece su ılık su ile durulayarak saçlarınızı yağlanmadan kurtarabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı sürekli topluyorsanız saçlarınızı açarak hava almasını sağlamalısınız.

Limon ve elma sirkesi kullanımı yağlanmayı önleyen en etkili yöntemdir. Ayrıca beslenme alışkanlıkları da saç yağlanmasının nedenlerindendir. Mümkün olduğunca sağlıklı besinlerde öğünlerinizi düzenlemelisiniz.

Yağlı saçlarınıza maske yapmak için 2 gr kaya tuzu, 15 ml kekik suyu, 100 ml elma sirkesini bir kasede karıştırın. Uygulama anında suyu ekleyin ve saç diplerinize sürün. Daha sonra saçınızı ılık bir havlu ile sarın ve 30 dakika bekletin. 30 dakika sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz.

Bir diğer maske için 2 ml elma sirkesi, 10 gr biberiye yağı, 10 gr kekik yağı, yarım bardak su ve 25 gr kili bir kasede karıştırın. Bu maskeyi saç diplerinize sürün ve 30 dakika saçlarınızda bekletin. Daha sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Maskeleri düzenli olarak saçınıza uyguladığınız zaman yağlı saçlarınızdan kısa zamanda kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.