Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Saçın Yumuşak Olması için Neler Yapılmalı
saçın yumuşak olması için neler yapılmalı

Saçın Yumuşak Olması için Neler Yapılmalı

Tarakla saçımızı taradığımız anda saçlarımızın birbirine girmesi can sıkıcı bir durumdur. Böyle bir durum karşısında saçın yumuşak olması için neler yapılmalıdır? Hangi yöntemlere başvurmak gerekir?  gibi soruların cevaplarını bulmamız gerekir.

Saçlarınızı yumuşatmak için öncelikle saç tipinize uygun şampuan tercih etmelisiniz.  Şampuanı kullandıktan sonra kullandığınız saç kremini saç uçlarına yedirerek uygulayabilirsiniz. Saç kremini saç diplerine değdirmemeye özen göstermelisiniz. Saç kreminin saç köklerine değmesi saçların dökülmesine ve yağlanmasına neden olur. Saç kremini saçlarınızda 3 dakika beklettikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Böylece saçlarınız yumuşacık olacak ve parlayacaktır.

Ayrıca gün içerisinde saçlarınızı yıkamadan kullanabileceğiniz kremlerde satılmaktadır. Bu kremler saçlarınızın güçlenmesini sağlar, yumuşatır ve saç dökülmelerini önler. Bu saç bakım kremleri sprey ya da serum şeklinde satılmaktadır. Bu kremleri kullanırken de saç diplerinize değmemesine özen göstermelisiniz.

Ayrıca saçlarınızı nemlendiren ve yumuşatan maskeleri evde yapabilirsiniz. Evde yapacağınız maske saçlarınızın güçlenmesini ve hacim kazanmasını sağlar. Eğer kuru bir saç yapısına sahipseniz bir miktar kaynamış suya biberiye yapraklarını atıp demleyin. Demlenip ılıdıktan sonra çeyrek fincan elma sirkesini üzerine ekleyin. Saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra durulma suyu olarak bu karışımı kullanın. Yağlı bir saç tipine sahipseniz aynı tarifi limon kabuğu ya da nane ile yapabilirsiniz. Genel saç bakımı için ise ısırgan otu, biberiye yapraklarını kullanarak aynı şekilde saçlarınıza uygulamanız mümkündür. Bu uygulamadan sonra kozmetik ürünlerin saçınızda yaptığı etkileri, kırılmaları, saç kurumasını ve cansızlığı giderebilirsiniz. Saçlarınız bu maskelerle yumuşar ve canlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.