Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Saç Uzatan Yağlar ve Kullanımları Nelerdir
saç uzatan yağlar

Saç Uzatan Yağlar ve Kullanımları Nelerdir

Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız saç uzatan yağları kullanmalısınız. Ancak bu yağları kullanarak sihirli bir dokunuşla saçlarınızın hemen uzamasını beklememelisiniz. Bu süreçte sabırlı olunmalı ve kullanılan yağlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

Saçınıza süreceğiniz bu yağlardan ilki badem yağıdır. Badem yağı saçı besler ve saçın parlamasına yardımcı olur. Susam yağı ise saç köklerini besleyerek ince telli saçlarınızın kalınlaşmasını ve hacim kazanmasını sağlar. Susam yağında yağ oranı çok fazladır. Bu yağın düzenli kullanımında saçlarınız güçlenerek uzayacaktır.

Sarımsak yağı da saçlar için önemlidir. Sarımsak yağını kullanırken gönül rahatlığı ile kullanmalısınız. Sarımsak yağının kokusun taze ya da kuru sarımsak gibi kokmadığı için kullanırken gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Jojoba yağı ise saçlarınızın yumuşaması ve uzaması için etkili bir yağdır.  Defne yağı ise matlaşan saçlarınızın parlamasını sağlar. Saç dökülmelerini önler ve saçlarınız sağlıklı uzar.

Çörekotu yağı ise hem saçlarınızı hem kaşlarınızı besler. Cılızlaşan saçlarınızın gürleşmesine yardımcı olur. Zeytinyağı ise saç bakımında vazgeçilmez bir yağdır. Evlerimizde de yemeklere kullandığımız için elimizin altında bulunan bir yağdır. Bu nedenle saç bakımı yapacağınız zaman zeytinyağını kullanabilirsiniz. Zeytinyağı kuru saçlarınızın nemlenmesini sağlar, güçlenir ve saçlarınız ışıldayarak parlar.

30 ml hint yağı, 30 ml kara üzüm çekirdeği yağı,30 ml jojoba yağı, 20 ml avokado yağı, 10 ml biberiye yağı, 10 ml lavanta yağı, 10 ml E vitamini, yarım çay kaşığı çinko oksit ve 1 gr kristal mentholu bir şişeye koyup çalkalayın. Daha önce kullandığınız boş bir fısfıslı şişe varsa saçlarınıza kullandığınız zaman kolaylık sağlayacaktır. Bu karışımı saçlarınızı yıkamadan 30 dakika önce saçlarınıza sürün ve daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.