Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Saç Uzamasını Hızlandırmak için Doğal Çözümler
Saç uzamasını hızlandırmak için doğal çözümler

Saç Uzamasını Hızlandırmak için Doğal Çözümler

Birçok kişi saç uzatamama konusunda problem yaşar. Bunun sebebi saça gereken bakımın yapılmamasıdır. Kozmetik ürünlere yüksek miktarlarda para dökmeden saçlarınızın sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Saç uzamasını hızlandırmak için doğal çözümleri evde kendi saçınıza doğru karışımları kullanarak ve düzenli beslenerek uygulayabilirsiniz.

Öncelikle saçın sık sık taranması saç derisi için bir masaj yöntemidir. Bu çok basit bir uygulamadır. 10 dakika boyunca saçlarınızı taramanız saç derinizde kan dolaşımını hızlandıracaktır. Bir diğer yöntem ise iki buçuk ya da üç ayda bir saç uçlarındaki kırıkları almaktır. Saç kırıklarının düzenli aralıklarla alınması saçın daha sağlıklı uzamasını sağlar.

Haftada iki defa badem yağı ile saç derinize sıcak yağ masajı yapabilirsiniz. Böylece kuru bir saç yapısına sahipseniz saçlarınız yumuşacık olur ve nemlenir. Saçlarınıza duştan önce bira mayası sürerek masaj yapmak saçınızın beslenmesi açısından çok faydalıdır. Böylelikle saçlarınız daha sağlıklı ve hızlı uzayacaktır.

Saç bakımı uygulamasında kokusundan dolayı çekinerek yapılan soğan tedavisi saç için çok besleyici bir yöntemdir. Doğranmış soğanı şampuanınıza koyduğunuz zaman saçlarınız çok hızlı uzamaya başlar. Soğan kokusu ise saçlarınız kuruduktan sonra kaybolacaktır.

Saçın hızlı uzamasında biberiye ve zeytinyağı çok önemlidir. Eşit miktarda koyduğunuz yağı iki dakika ateşte ısıtıp daha sonra ılıtın. Banyo sonrasında bu yağı saçınıza uygulayabilirsiniz. Bu uygulama saçınızın dökülmesini önler ve kırıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca saçlarınızı yıkarken suyun çok sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz.  Çok sıcak su ile yıkanmak saç dökülmelerini hızlandırır.

Saçlarınızı mümkün olduğunca az yıkayın. Çünkü saçlarınızın saç derisinde oluşan yağlara da ihtiyacı var. Saçlarınızı ıslakken değil havlu ile iyice kuruttuktan sonra tarama işlemini yapmalısınız. Bir bardak elma sirkesini yarım litre su ile karıştırıp saçınıza dökün. Bu karışım saçınıza durulama aşamasında dökülmelidir. Bu yöntemde saçlarınızın çok hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.