Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Saç Toniği Ne İşe Yarar?
saç toniği ne işe yarar

Saç Toniği Ne İşe Yarar?

Saç toniği saçları şekillendirmek için kullanılır. Saçların daha az yağlı görünmesini ve daha az yağlı olmasını sağlar. Saçları nemlendirir. Bazı saç tonikleri saçların yeniden çıkmasını ve gürleşmesini sağlayacağı söylenerek satılmaktadır. Saç toniğinin asıl işlevi saçların daha sağlıklı görünmesini sağlamaktır. Aynı zamanda saçların kolay şekil almasına da yardımcı olur. Peki bu saç toniği ne işe yarar? Kısaca söylemek gerekirse saç toniği, aşırı yağlı saçların yağlı görünümünü azaltmak, çok kuru saçları nemlendirmek ve saçların doğal bir parlaklığa kavuşmasını sağlamak amacıyla kullanılır.

Saç toniği uygulanan saçların doğal bir parlaklığı olması sağlıklı bir görünüme sahip olmalarına sebep olur. İçeriği sayesinde saç spreylerine veya saç köpüklerine gerek kalmadan saça şekil vermeye yardımcı olur.

Saç toniği saçı nemlendiren bir içeriğe sahip olduğu için saç uçlarındaki kırılmaları da büyük ölçüde azaltır. Fakat saç uçlarına tutunup aşağı çektiğinden hacmini azaltarak bu durumu dezavantaja çevirebilir.

Saça uygularken parmak uçlarıyla saç diplerine ve saç derisine bol miktarda masaj yapılırsa kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerinin beslenmesi sağlanabilir.

Saç toniği hacimli görünümü azalttığından özellikle ince telli saçlar için çok da önerilen bir ürün değildir.

Saç tonikleri eczanelerde ve kozmetik mağazalarında kolaylıkla bulunabilir. Alırken saçların özelliğine göre ürün tercih edilmesi gerekir. Saç derisini besleyen tonikler, doğal yağlar içeren tonikler ve yağlı/ kuru saçlar için tonikler gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Saç toniği aşırıya kaçmadan kullanılmalıdır. Saça fazla uygulandığı takdirde yağlı bir görüntüye sebep olur. Aynı zamanda saçtan kolay çıkmayacağı için temizliği de zorlaşır. Bu nedenle kullanırken dozu iyi ayarlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.