Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / saç maşası ve düzleştirici temizliği nasıl yapılır
saç maşası ve düzleştirici temizliği nasıl yapılır

saç maşası ve düzleştirici temizliği nasıl yapılır

saç maşası ve düzleştirici temizliği nasıl yapılır

Saçlarımızı taradığımız fırça ve tarakların belirli zamanlarda temizlenmeye ihtiyacı vardır. Aynı şekilde maşa ve düzleştiricilerin de bu işleme ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir. Özellikle de saça şekil vermek için kullanılan krem ve spreyler ısının etkisiyle kullanılan maşa veya düzleştiricinin üzerinde birikebilir. Daha sonra kullanıldığında bu birikenler saça yapışıp kötü kokulara neden olabilir. Aynı şekle saça zarar verir. Bu nedenle maşa ve düzleştiricilerin temizliğine dikkat edilmelidir.

Peki saç maşası ve düzleştirici temizliği nasıl yapılır ? Bu işlem oldukça basit.  İlk dikkat edilmesi gereken şey kullanılan maşa veya düzleştiricinin soğukluğudur. Fişi takılı olmamalı ve tamamen soğuk olmalıdır.  Daha sonra kullanılan cihazın saça uygulanan kısımlarını nemli ve temiz bir bezle iyice silmek temizlik için yetecektir. Fakat uzun zamandır yapılmayan bir temizlik işlemi için tek sefer yeterli olmayabilir. Bezi temizleyip bir kez daha yapılmasında fayda var.

Bu temizlik işleminde kullanılan bez pamuklu kumaştan olmalıdır. Bezin dış yüzeyi cihazın plakalarına zarar verebilir. Herhangi bir deterjan veya temizleyici sıvı maddeler kesinlikle kullanılmamalıdır. Ilık suyla temizlemek daha sağlıklı sonuç verir.

Eğer maşa veya düzleştirici çok sık kullanılıyorsa temizleme işlemi mutlaka iki haftada bir yapılmalıdır.

Dışarıdan önerilen bazı yöntemler de vardır. Örneğin kolonya, aseton ve alkolle bu plakaların temizlenebileceği gibi. Fakat böyle kimyasallar güçlü oldukları için cihazın plakalarına zarar verebilirler. Böyle sıvılarla temizlenmek isteniyorsa bu cihazları temizlemek için özel üretilen temizleyici sıvılar tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.