Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Saç Cilası Nedir ?
saç cilası nedir

Saç Cilası Nedir ?

Saçlarını boyatan hemen hemen herkes aynı sonuçlar ve sorunlarla karşılaşır. Kuaförde veya kendi yöntemlerinizle boyadığınız saçlarınızda mat bir görünüm ortaya çıkması bu sorunlardan biridir. Bunun yanı sıra rengin çabuk akması, farklı renge dönüşmesi, saçın rengarenk bir hal alması da bu sorunlardan biridir. Tabi ki bu kadarla bitmiyor. Yapılan röflenin zamanla renginin bozulması ve doğallıktan uzak, çiğ sarıların ortaya çıkması da büyük bir sorun. Tüm bu sorunları ortadan kaldırmak, önlem almak veya düzeltmek için saç cilası kullanılır.

Saç cilası nedir?

Saç cilası aslında renk veren diğer tüm boyalar gibi bir saç boyasıdır. Saç boyasının sulandırılmış şekli de denilebilir. Tıpkı şeffaf renkte olan ve tırnak cilası olarak geçen ojeler gibi.

Saç cilası hazırlanırken kullanılacak saç boyasına oksidan krem denen ve boyanın saça geçmesini sağlayan kimyasal katılmaz. Bunu yapmak yerine sulandırılarak saçın sadece açık renkli kısımlarının renklenmesi sağlanır.

Peki saç cilası ne işe yarar? Özellikle röfle ve balyaj sonrası ortaya çıkan ufak tefek renk hatalarını kapatır. Araya atılan renklerin asıl renge yaklaşmasını ve doğal durmasını sağlar.

Oksidan krem çoğu kez kullanılmasa da bazı durumlarda kullanılması gerekebilir. Bu krem boyanın tutmasını kolaylaştırır. Az bir miktar eklendiğinde ufak rötuşlarla saçları istenen hale getirmeye yardımcı olur.

Boyandıktan sonra kullanılmasının yanı sıra saç cilası zamanla bozulan saç renginin tekrar canlılık kazanması ve renginin ilk boyandığı haline geri dönmesi için de kullanılabilir. En çok da kızıl gibi kısa sürede akan ve renk değiştiren boyalar saç cilası ile eski görünümüne kavuşturulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.