Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Cilt Bakımı / Portakal Peelingi Nedir, Nasıl Yapılır
portakal peelingi

Portakal Peelingi Nedir, Nasıl Yapılır

Cildinizin daha yeni ve daha canlı gözükebilmesi için C vitamini bakımından vücut sağlığı için de çok önemli olan portakal ile evde hazırlayabileceğiniz peeling daha net bir cilt görünümü kazanmasına yardımcı olacaktır. Portakal peelingi portakal uygulandığında cildin enerjisini kazandıracaktır.

Portakal peelingi için iki çorba kaşığı kadar portakal kabuğu rendesi, bir çorba kaşığı su, bir şeker kaşığı bal, iki çorba kaşığı yulaf ezmesi gerekmektedir.

Bu peelingin yapımı için öncelikle bir hafta önceden portakalların rendelenmesi ve kurutulması gerekmektedir. Daha sonra kurutulmuş olan portakal kabuğu içerisine diğer tüm malzemeler eklenerek bir tahta kaşık yardımıyla güzelce karıştırılır. Katı bir hal alan peelingin cilde masaj yaparak yumuşak hareketlerle uygulanır ve 5-15 dakika kadar bekletin. Portakal peelingi haftada bir kez tüm vücuda uygulanabilir.

Portakal peelinginin etkiler:

  • C vitamini deposu olan portakaldan yapılan peeling ile cildin yenilenmesine yardımcı olacak, cildin beslenmesine ve temizlenmesine yardımcı olacaktır.
  • Özellikle kış aylarında mutfaktan da eksik edilmeyen portakaldan çok çabuk hazırlayabileceğiniz bir peelingin en önemli diğer bir etkisi ise lekelere karşı etkili olmasıdır. Varsa ciltte oluşan büyük oranda lekelerin açılmasına hatta yok olmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli aralıklarla yapılan portakal peelingi deride oluşan fazla tabakanın atılmasına da yardımcı olmaktadır.

Cilt sağlığı ve görünümü için evde yapılabilecek doğal bakım maskeleri, peelinglerinden olumlu sonuç almanız düzenli yapılmaya bağlıdır. Hayat boyunca belirtilen aralıklarla yapılması cildinizde sorun yaşamanızı çok büyük oranda yenileyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.