Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Mayonezle Saç Bakımı Nasıl Yapılır
mayonezle saç bakımı

Mayonezle Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Mayonezle saç bakımı kulağa hoş gelmeyebilir ama mayonezin saç için çok fazla faydası vardır. Mayonez ve yumurta ile saçınıza maske yapabilir bu sayede saça gerekli olan proteini de vermiş olursunuz.

Yumurta ve mayonez saçlarınızı nemlendirir, saçlarınızdaki kırıkları onarır. Mayonezle yapacağınız maske evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir maskedir. Bu maskeyi yaparken bir adet yumurtayı iyice çırpın. Çırptıktan sonra üzerine iki yemek kaşığı mayonezi ekleyip karıştırmaya devam edin.  Buradaki miktarları saçlarınızın uzunluğuna göre artırabilirsiniz. Bu karışımı saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve saçınızda 30 dakika bekletin. Bir bone ile saçlarınızı sararak üzerinizin kirlenmesini önleyebilirsiniz.

Saçlarınızın nemlenmesini sağlayan diğer maske için malzemeler 3 yumurta sarısı, yarım çay bardağı zeytinyağı ve 3 yemek kaşığı mayonezi cam bir kasede karıştırın. Bu maskeyi saçınıza uygulamadan önce saçlarınızın yeni yıkanmış olması gerekir. Yeni yıkanan saçınızdaki fazla suyu havlu yardımı ile alın ve yaptığınız maskeyi saç köklerinden başlayarak saç uçlarına doğru masaj yaparak sürün. Bu maskeyi saçınızda 20 dakika bekletin. Süre bitiminde saçlarınızı soğuk su ile yıkayın. Saçlarınızı sıcak su ile yıkarsanız maskenizin içindeki yumurta saçlarınızın yapış yapış olmasına ve temizlenmesinin daha çok zorlaşmasına neden olacaktır.

Saçlarınızı yıkama işlemi bittikten sonra saçlarınızın hala yağlı olduğunu düşünebilirsiniz. Bu durum saçınız için çok iyidir. Bir gecede bu şekilde yatıp bir sonraki gün tekrar saçlarınızı yıkayıp tamamen temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.