Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Kışın saçların harika görünmesi için öneriler
kışın saçların harika görünmesi için öneriler

Kışın saçların harika görünmesi için öneriler

Kışın hava şartlarından dolayı saçlarımız çabuk yıpranır ve güzel bir görüntü oluşturmaz. Ayrıca soğuk havanın nemi ve taktığımız bereler, saçlarımızın saç derimize yapışmasına ve çabuk yağlanmasına sebep olacaktır. Kış aylarında öncelikle saçlarınızı kurutmadan dışarı çıkmamaya dikkat edin. Banyodan sonra saçınızı hemen kurutmayın bir saç havlusuyla 15 20 dakika sarılı bekletin havlunun suyu iyice emmesini bekleyin. Daha sonra havluyu açarak saçınızı kurutun. Bu sırada saça direk sıcak kurutucu hava uygulamayın dereceleri birer birer artırıp saçınızı kurutun. Bir başka öneri saçlarınızı yıkadıktan sonra sirkeyle saçınıza masaj yapmanız ve duştan çıkmadan saçınızı durulayın. Bu yöntem kış aylarında saçınızı daha parlak gösterecek ve çabuk yağlanmasına, ağırlaşmasına engel olacaktır. Birde kolay bir yöntem olarak farklı işlevlerde kullanılan pudralar bulunmakta. Bu pudradan avucunuza bir miktar dökerek saç uçlarınıza masaj yapar gibi uygulayın. Elinizle saçınıza iyice yedirin ve saçınızda beyazlık kalmamasına dikkat edin. Kışın saçların harika görünmesi için öneriler ;

Banyo suyunuza papatya suyu ekleyerek kışın kuru görünen saçlarınızı nemli, sağlıklı ve yumuşak gözükmesini sağlayabilirsiniz. Durulama suyunuza bir miktar papatya suyu eklemeniz yeterli olacaktır. Eğer evde papatya suyunuz yoksa aktarlarda satılan papatya yağlarını da kullanabilirsiniz. Bu yağdan durulama suyuna 2 damla damlatmanız yeterli olacaktır.

Yatmadan önce saçlarınızın uçlarına uygulayacağınız argan yağıda soğukta yıpranan saçlar için tedavi işlemi görecektir. Argan yağı çabuk tedavi eden özelliği sayesinde yıpranan saçları kısa sürede tedavi edecek soğuk havalara meydan okuyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.