Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Makyaj / Kahverengi Gözlere Makyaj Tüyoları
kahverengi gözlere makyaj tüyoları

Kahverengi Gözlere Makyaj Tüyoları

Mavi veya yeşil göz rengine sahip olmayanların sürekli dertlendiği bir  konu  kahverengi gözlere sahip olmaktır. Aslında durum makyaj için çok olumludur çünkü pek çok rengi kullanabilme olanakları vardır. Kahverengi gözlere makyaj tüyoları ; Kahverengi gözlere  daha belirgin ve etkileyici bakışlar için yeşil ve bakır tonları ya da kahverengi  ve siyah ikilileri çok şık duracaktır.  Bu göz renginde olan kadınların allık ve ruj seçimini daha hafif tonlarda seçilerek göz renginde koyulaşarak dikkati gözlerinize verebilirsiniz. Fakat unutulmaması gereken şeylerden biri hafif tonların  gözü daha büyük göstereceği koyu tonların ise gözünüzü  küçük  göstereceğini unutmamak lazım. Renklerine  göre ayrıldığından makyajınız da kahverengi gözlerin tonlarına göre ayrılır.

Koyu kahve  gözler için  koyu ve orta ağırlıkta farlar sizin için uygun olacaktır. Siyaha yakın tonlar,kurşun renkleri, Acı kahve tonları koyu  renk kahverengi gözler için uygundur. Makyajı tamamlayacak güzel bir rimel ise etkilemek için iyi bir silah olacaktır. Orta renkte kahverengi gözler için ise yeşil, bordo, menekşe ve leylak renkleri gözlerinize çok yakışacaktır. Bunlarla birlikte   portakal ve güneş renkleri de kullanılırsa  gözlerinize aşık olmak elde bile değil. Açık tonlarda bir kahverengi  göz rengine sahipseniz siyah ve koyu eyelinerler size  yakışmayacaktır.  Koyu farlar yerine içerisinde bronz ve altın renkte pırıltılar olan hafif renkli farlar açık kahve gözleriniz için idealdir. Herşey bir kenara far kullanmak istemiyorsanız sadece eyeliner çekip gözün alt çizgisini beyaz kalemle geçtiğinizde hem göz haciminiz büyüyecek hemde siyah ve beyazın asaleti gözlerinize yansıyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.