Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / ilk Kez Saç Boyatacaklara Tavsiyeler
ilk kez saç boyatacaklara tavsiyeler

ilk Kez Saç Boyatacaklara Tavsiyeler

Saç modelini ve rengini değiştirmek bayanlar için çok heyecan verici bir durumdur. Uzun zamandan sonra saça yapılacak bir yenilik, kendini güzel hissedecek olma duyguları mutluluk verir. Özellikle bayanlar canlarını sıkacak bir durum olduğu zaman kendilerini kuaförlerinin yanında bulurlar. Saç kesmek, saç modeli değiştirmek, daha önce denenmemiş bir model uygulamak ya da saç boyatmak bayanları mutlu eden şeylerdir. Eğer bunlar arasında saç boyatma işlemine karar verdiyseniz, ilk kez saç boyatacaklara tavsiyeler vermek isterim.

Saçınızı boyatırken uç noktalardaki renklerden kaçınmalısınız. Sonradan pişman olmamak için ilk deneyimde ten renginizi, gerçek saç ve kaş renginizi de düşünerek saçınızı boyatacağınız renge karar vermelisiniz.

İlk boyamada sonradan beğenmeme ihtimalini düşünerek yarı kalıcı boya kullanarak başlamalısınız. Bu boya uzun süreli kalıcı boyaya kıyasla daha çabuk aktığı için saçınızdaki rengi beğenmezseniz, boya çabucak akacağı için bu renkten çabucak kurtulabilirsiniz ve böylece akan boyadan sonra saçınızda oluşan saç rengi de rahatsız edici boyutta olmayacaktır.

İlk boyamada kafanız biraz karışabilir. Acaba hangi renge boyasam diye düşünebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki açık renkleri düzeltmek koyu renklere göre daha kolaydır.

Bir arkadaşınızda ya da bir fotoğrafta gördüğünüz rengin saçınızda birebir aynı olmasını beklemeyin. Saç renginizin başkasının saç rengiyle aynı olmadığını düşürseniz alacağınız sonuçta herkesten farklı olacaktır.

Saç boyatmaya karar verdiyseniz sık saç boyatmanın saçınıza ne kadar zarar vereceğini de bilmelisiniz. Sık boyanan saçlarda kırılmalar olduğu gibi zamanla mat ve soluk bir görüntüde oluşabilir.

Boyadan sonra cildinizde kızarıklık, yanma, kulak arkasında kızarıklık gibi belirtiler görülebilir. Saçınıza yapacağınız boyaya karşı alerjiniz olup olmadığını da test etmenizde fayda vardır. Bunun için kullanılan yama testleri vardır. Yama testleri sırta yapıştırılır ve 48 ile 72 saat arasında testin verdiği tepkiye göre alerjiniz olup olmadığını anlarsınız. Bu süre içerisinde sırtınıza yapıştırmış olduğunuz testi ıslatmamalısınız.

BADE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.