Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / ilaçsız saç uzatma yolları nelerdir
ilaçsız saç uzatma yolları

ilaçsız saç uzatma yolları nelerdir

Binlerce saç uzatma yöntemi okuyup, birkaçını uyguladıysanız ve sonuç alamadıysanız bu yazıyı okuduğunuzda saçlarınıza gerekli olan şeyin ne olduğunu öğrenmiş olacaksınız. ilaçsız saç uzatma yollarından en kolayı evde bitkisel yağlarla saçınıza yapacağınız bakımdır. İlaçla ya da kremlerle saç uzatmak için çok fazla para ödüyorsanız yanlış yoldasınız. Çünkü anında saç uzatabilen bir ürün yoktur. Saçlarınızı uzatmak istiyorsanız yaptığınız şeylerde istikrarlı olmalı bir düzen tutturmalısınız.

Saç dökülmesi ve saç ile ilgili yaşanan sorunların nedenlerinin başında psikolojik etkenler bulunmaktadır. Stres, kaygı, endişe gibi şeyler saç sağlığınızın bozulmasına neden olur. Bununla birlikte yanlış beslenme şekilleri saç sağlığınızın bozulmasının sebeplerindendir. Saçınızın ihtiyacı olan vitaminler ve mineraller tüketmemiz gereken gıdalar içerisinde yer alır. Bunlar tüketilmediği zaman saç sağlığı sorunları ile karşı karşıya kalabilmeniz olağandır. Kırmızı biber ve patates tüketmek saçlarınıza iyi gelecektir. Ayrıca hardal çayı saç köklerini harekete geçirerek saç uzamasına yardımcı olur.

Demir saçın uzaması için çok gereklidir. Vücut ihtiyacı olanı almadığında saç dökülmeleri ile birlikte birçok sağlık sorunu beraberinde gelir.  Sarımsak saç için uygulanabilen en doğal üründür. 3 diş ya da saçınızın uzunluğuna göre 4-5 diş sarımsağı ezip saç diplerinden masaj yaparak yedirin ve saç uçlarınıza doğru sürün. Kış aylarında bu kürün uygulanması sıkıntı yaratmaz. Şampuan ile yıkanan saçta koku gider. Ayrıca zaman zaman saçlarınıza zeytinyağı, badem yağı sürmek saçlarınızı besler ve saçlarınızın uzamasına yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.