Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Havuç Yağının Saça Faydaları Nelerdir
havuç yağının saça faydaları

Havuç Yağının Saça Faydaları Nelerdir

Saç ile ilgili birçok sorun yaşanmaktadır. Bu sorunları gidermek için kozmetik ürünlere başvurulabilir.  Sürekli gittiğiniz ve güvendiğiniz bir kuaförünüz varsa saçlarınıza bakım yaptırabilirsiniz. Ancak çok para vermeden de kendi çabalarınızla saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Saçlarınız dökülüyorsa ya da yıpranmalardan dolayı mat bir görüntüsü varsa havuç yağının saça faydalarını görmezden gelmemelisiniz.

Havuç yağı esansiyel bir yağ olmasından dolayı cildinizi tahriş edebilir. Güçlü bir yağ olduğundan zeytinyağı, badem yağı ve jojoba yağı ile karıştırarak saçınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca havuç yağını saçınıza uygulamadan önce cildinizin küçük bir kısmına sürün. Bu şekilde cildinizi tahriş edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Duştan sonra hafif nemli olan saçınıza havuç yağını sürebilirsiniz. Havuç yağını saçlarınıza sürmeye başlarken önce saç köklerinizden başlamalısınız. Parmak uçlarınızla masaj yaparak yağı yedirmelisiniz. Böylece saç diplerinde kan dolaşımı hızlanacak ve saçlarınız canlanacaktır.  Havuç yağını saçınızda 15 dakika beklettikten sonra şampuanla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Şampuanla saçınızı yıkama işlemi sırasında da saç köklerinize masaj yapmaya devam ederek saçlarınızı durulayabilirsiniz. Saçlarınızın bu uygulamadan sonra mat görünümünden kurtulup parlamasını istiyorsanız 1 su bardağı sirkeye 7 su bardağı suyu karıştırarak durulama suyu olarak kullanabilirsiniz.

Saçlarınız yaz aylarında havuz suyundan, deniz, kum ve güneş gibi faktörlerden dolayı daha fazla yıpranabilir. Bu nedenle yaz mevsiminde saçlarınızı dört günde bir havuç yağı ile bakımını yapabilirsiniz. Kış mevsiminde ise bu bakımı haftada bir kez yapmanız yeterlidir. Havuç yağı ile saçlarınıza düzenli bakım yaptığınızda saçlarınız sağlıklı görünümüne kavuşacak, saçlarınız nemlenerek parlak bir görünüme kavuşacaktır. Ayrıca saçlarınızdaki kırıklarda zamanla havuç yağı ile onarılacaktır ve saç dökülmeleri de azalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.