Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Makyaj / Göz şekline Uygun Makyaj Kuralları
göz şekline uygun makyaj kuralları

Göz şekline Uygun Makyaj Kuralları

Göz  şekline uygun  makyaj çok önemlidir. Göz şekline uygun makyaj kuralları nelerdir? Öncelikle nasıl bir göz yapınız olduğunu belirlemelisiniz. Daha  sonra  bunu uygun göz makyajı yapmalısınız. Unutulmamalıdır yanlış yapılmış bir makyaj sizi olduğunuzdan daha az hoş, mutsuz gösterir. Teknik ve ipuçlarını anlatmaya başlarsak, Gözleriniz eğer büyük ve çıkık gözlerdense göz kapağınıza  koyu bir mat far sürmelisiniz ve farı göz kapağı çizginizde  yoğunlaştırıp belirginleştirmelisiniz. Göz kalemi sürerken gözün üst kısmına ince olmayan bir şekilde sürülmelidir. Gözün alt kısmına ise iç kısma sürülmelidir. Rimeli kullanırken alt kirpiklerinize uygulamadan sadece üst kirpiklere uygulamalısınız.

Gözleriniz küçük yada çukur  gözlülerdenseniz far uygulamanız açık  ve canlı renklerden olmalıdır.  Hem daha büyük hem daha canlı gösterecektir. Kalem yada eyeliner sürerken kalın çizgi çekmek yerine ince bir çizgi tercih edilmelidir. Gözün iç kısmına  beyaz bir kalem sürülürse  gözleriniz daha büyük ve belirgin duracaktır. Rimel uygulamada üst kirpiklere  katlar halinde  yoğun bir şekilde sürülmelidir. Alt kirpiklere ise tek kat rimel  yeterli olacaktır. Gözleriniz düşük ise bu sizi hem  oldugunuzdan yaşlı hem de daha yorgun gösterir.  Bu görüntüyü ortadan kaldırmak için  göz kapağına astar far sürülmelidir. Ve  içten dışa doğru rengi arttırarak  far kullanımı yapılmalıdır. Eyeliner ve kalem olarak her iki kısma sürülmeli ve üst göz kapağının  kalem yada eyeliner çizgisi  dışa doğru   bir miktar uzatılmalıdır. Alt ve üst kirpiklar ise ortalar daha  az kenarlara doğru  birden fazla kat uygulanarak sürülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.