Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Makyaj / Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?
göz makyajı nasıl temizlenir

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Doğru şekilde makyaj yapmak ne kadar önemli ise makyajı temizlemekte o kadar önemlidir. Göz makyajı nasıl temizlenir? Göz makyajını silmeden uyumak çok yanlıştır. Çünkü silinmeyen göz makyajı  gözenekleri tıkayacak göz kapağında yağlanma ve kirliliğe , kirpik dibi iltihabına ve sivilcelere neden olacaktır. Göz  vücudun en hassas bölgelerinden biri olduğundan   göz makyajı temizlenirken dikkat edilmesi gerekir. En  hassas bölgeden daha az hassas olan bölgeye doğru olmalıdır. Piyasada birçok göz makyajı temizleme ürünü vardır. Doğru ve etkili sonuç için çift  fazlı temizleyicilerden kullanmalısınız.

Bu ürünleri kullanmak istemiyorsanız size verilecek birkaç öneri ile göz makyajınızı kusursuzca çıkarabilirsiniz. Doğal yağlardan badem yağı ve zeytinyağı kullanabilirsiniz. Hem kimyasal içermemesi hem de nemliliği korumak açısından önemlidir. Bir pamuğa veya makyaj temizleme pedine birkaç damla badem veya zeytinyağını birkaç dakika  hafif hareketlerle makyaja uygularsanız tamamen çıkardığını ve hiçbir göz yanması ve kızarmanın olmadığını göreceksiniz. Tabi cildiniz çok hassas ise bebek yağı kullanarak bu işlemi  yapabilirsiniz. Bebek yağlarında olduğu gibi bebek şampuanları da oldukça etkilidir. Elinize aldığınız birkaç damla şampuanı köpürterek göz bölgenize uygulayıp duraladığınızda makyajın tamamen çıktığını göreceksiniz. Bunların hiçbirine vaktiniz yoksa alerji yapmayan ıslak mendillerle birkaç  hareket ile makyajdan kurtulabilirsiniz. Makyajınızı çıkardıktan sonra durulayıp kağıt havlu ile silerseniz hem kalıntıları götürmüş  olursunuz hem de  kağıt havluyu tek sefer kullanacağınız için hijyenik olacaktır.  Temizleme işleminin ardından nemlendirmeyi unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.