Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Çok Kuru Saçlar için Maske Nasıl Yapılır
çok kuru saçlar için maske
çok kuru saçlar için maske

Çok Kuru Saçlar için Maske Nasıl Yapılır

Güzel görünmeyi sağlayan saçlar, vücudun en güzel en önemli parçasıdır. Dış görünüşe önem veren bayanlar öncelikle saçları ile ilgilenirler. Saçlar çok fazla föne maruz kalmaktan, boyadan, kozmetik ürünlerin çok fazla kullanılmasından dolayı zarar görür. Saçlarınız kurur ve kırılır. Evinizde çok kuru saçlar için maske yaparak bu zararı onarabilirsiniz.

1 adet avokadoyu soyun ve bir çatal yardımı ile ezin. 1 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını üzerine ekleyin. Karışım kremsi bir hale gelene kadar karıştırın. Bu maskeyi saç diplerinizden başlayarak saç uçlarınıza doğru sürün ve 30 dakika saçlarınızda bekletin. Süre sonunda nemlendirme özelliği olan bir şampuanla saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Kuru saçlarınız için evde yapacağınız bir diğer maske için malzemeler ise 1 adet muz, 1 yumurta, 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 3 çorba kaşığı zeytinyağıdır. Bu malzemeleri iyice karıştırın ve saçlarınıza kökten uca doğru sürün. Saçınıza bir bone takarak üzerinizin kirlenmesini önleyebilirsiniz. Bu maskeyi saçınızda 30 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Kuru saçları nemlendirmek için en etkili yöntemlerden biri de mayonezle yapılan maskedir. Saçlarınız çok uzunsa bir bardak kısa ise yarım bardak mayonezi saçlarınıza sürün ve saçlarınızda 15 dakika bekletin. Daha sonra saçlarınızı şampuanlayabilirsiniz. Mayonez maskesine ikinci bir alternatif ise avokado ile yapılmaktadır.  Yarım avokadoyu bir çatal yardımı ile ezdikten sonra üzerine yarım bardak mayonezi ekleyin ve saçlarınıza sürün.  Bu maskeyi saçlarınızda 20 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Evde saç bakımı yapmak saç sağlığınız açısından çok önemlidir. Düzenli bakım sonrası saçlarınız nemlenir ve ışıl ışıl parlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.