Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Buğday Yağının Saça Faydaları
buğday yağının saça faydaları

Buğday Yağının Saça Faydaları

Yaz aylarında deniz, kum, güneş saçın yıpranmasına neden olurken kış aylarında ise toz, hava kirliliği gibi birçok etken saçların yıpranmasına neden olur. Bütün bu olumsuzlukları gidermek için hala ne yapacağınızı bilmiyorsanız hala buğday yağının saça faydaları hakkında bir bilgiye sahip değilsiniz demektir.

Yıpranan saçların eski haline gelmesi hatta eskisinden daha güzel ve parlak bir görünüme kavuşabilmesi için buğday yağını saçlarınıza sürebilirsiniz.

Evinizde buğday yağı ile saç bakım kürü yapmanız mümkün. Bunun için bir adet yumurta sarısı, bir kaşık bal ve bir kahve fincanı buğday yağı gerekli. Bu malzemelerin hepsini karıştırarak saçınıza yedirin. Elinizde buğday yağı yoksa zeytinyağı alternatif olarak kullanılabilir. Karışımı saçınıza yedirdikten sonra sıcak bir havlu ile saçınızı sarın ve bir saat bekletin. Daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Saçlarınız fazlası ile yıpranmışsa bu kürü haftada bir kez olmak üzere bir ay yapmaya devam edin.

Kullandığınız şampuana buğday yağından birkaç damla koyup saçlarınızı yıkadığınızda da saçlarınızdaki değişikliği hissedeceksiniz. Özellikle kolay taranmayan saçlar için yumuşatıcı etkisi vardır. Saçınızı tararken tarağın saçınızda nasıl kaydığını saçınızı rahatlıkla nasıl taradığınızı göreceksiniz.

Buğday yağında E vitamini bulunmaktadır. Saç ve cilt bakımına yararı olduğu kadar çocuklarda pişikleri önlemede, yaralarda, ciltte tahriş olan bölgelerde maksimum düzeyde olumlu sonuçlar vermektedir. Bu yüzden saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız buğday tohumu yağını mutlaka denemelisiniz.

BADE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.