Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Boya Saç Telini Kalınlaştırır Mı?
boya saç telini kalınlaştırır mı

Boya Saç Telini Kalınlaştırır Mı?

Kozmetik ürünleri kullanmanın saça oldukça zararı vardır. Kozmetik ürünlerin kullanımı, çevresel faktörler, ısıtıcılar saçların incelmesine ve zayıflamasına neden olur. Peki bu durumda saçı boyamak doğru bir yöntem midir? Boya saç telini kalınlaştırır mı? Evet boya saç telini kalınlaştırır ve saçlarınızın dolgun görünmesini sağlar.

Saçlarınızı boyamaya karar verdiğiniz zaman ten renginize uygun olarak doğru bir seçim yapmanız için kuaförünüze danışabilirsiniz. Koyu Saçlarınızı açık bir renge boyamak istiyorsanız boya işleminden önce saçınıza açıcı kullanmak zorundasınız. Bu işlemde saç tellerinizin incelmesine ve zayıflamasına sebep olur. Saç açıcısı kullanmadan boyanan saçlar daha dolgun ve canlı görünür. Saçlarınızın kalınlaşmasını istiyorsanız saçlarınızın renginden daha koyu bir renk ile saçlarınızı boyamalısınız. Ayrıca saçınızı dolgun gösteren diğer bir işlemde saçlarınızın arasını farklı renkle boyamaktır. Bu şekilde saçlarınız daha gür ve sağlıklı görünür.

Saçlarınızın dolgun görünmesi için saç kesiminizi değiştirmelisiniz. Örneğin, kat verilerek kesilen saçlar daha gür ve sağlıklı görünür. Ayrıca sağlıklı beslenerek de saçlarınızı kalınlaştırabilirsiniz. Vücudun alması gereken vitamin ve mineraller alınmadığında saçlar güçsüzleşir, matlaşır ve cansız görünür. Protein ağırlıklı beslenme, sebze ve meyve tüketimi saçlar için vücuda alınması gereken besinlerdir. Ayrıca evde uygulayacağınız saç maskeleri ve yağlar ile saçlarınızı nemlendirebilir, bakım yapabilir ve canlandırabilirsiniz. Boyanan saçın da yıpranmaması için bakıma ihtiyacı vardır. Haftada bir defa saçlarınıza zeytinyağı sürerek saçlarınızın nemlenip yumuşamasına ve sağlığına kavuşan saç telinin kalınlaşmasına yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.