Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Bitkisel Yağlarla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Bitkisel Yağlarla Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Bitkisel Yağlarla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı konusunda piyasa da kozmetik sektöründe bir çok ürün bulunmaktadır.Tabi bunları bir arada görünce hangisini alsam, hangisi daha etkili olur, hangisi benim saç yapıma uygundur gibi sorular aklınıza takılabilir. Yağlı saçların yağlanmasını geciktirici ürünler,kırılmaları önleyici bakım serumları, saç uzama sürecini destekleyici bakım yağları ve vitamin –mineral karışımları , fön öncesi bakım serumu,banyodan sonra uygulanan bakım serumları, boyanın yıpratıcı etkisine karşı uygulanabilecek bakım serumları gibi onlarca hatta yüzlerce çeşit bakım önerisi piyasada mevcuttur. Ancak bu ürünleri denemekten çekiniyor ve doğal yollarla saçlarınıza bakım yapmak istiyorsanız baş vuracağınız şey doğal bakım yağlarıdır. Piyasadaki ürünler de genellikle kimyasal katkı maddeleri ve çeşitli koruyucu maddeler kullanıldığı için saç tellerine zarar verebilmektedir. İşte bu etkenlerden uzakta gününüzün 20-30 dakikasını ayırıp hafta da 1-2 kez yapacağınız saç bakımı uygulamaları ile hayalinizdeki bakımlı saçlara ulaşabilirsiniz. Bitkisel yağlarla saç bakımı nasıl yapılır  konusuna gelecek olursak.

Size saç bakımında önerebileceğimiz ilk bitkisel yağ argan yağıdır. Argan yağı saçlar için onarıcı etki gösteren bir bitkisel bakım önerisidir. Hafta da bir kez saç uçlarınıza uygulayarak 30 dakika kadar bekletip ılık su ile yıkayabilirsiniz.

İkinci önerimiz de biberiye yağıdır. Biberiye yağı özellikle saç derisinin ve saç köklerinin beslenmesinde ve güçlenmesinde çok etkilidir. Biberiye yağı saç diplerindeki kan dolaşımının artmasını ve derinin canlanmasını destekler.Böylece saç kökleriniz güçlenerek koparak dökülmeleri azalmış olur.Biberiye yağından 15 damla cam bir kaba alın üzerine 3 yemek kaşığı argan yağı katıp karıştırın ve bu karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulayın.Yarım saat bekletmeniz yeterli olacaktır.Yarım saat sonra durulama yapabilir siniz.

2 Yorumlar

  1. mrb peki bu yağların yan etkisi falan var mıdır?normalde likit keratin dip bakım yağı kullanıyorum memnunum da ama bunu merak ettım

    • Merhaba Sinem Hanım, içerikte bahsedilen yağlar tamamen organik olduğundan herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.