Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Ballı Saç Maskeleri
ballı saç maskeleri

Ballı Saç Maskeleri

Bal kuru saçlar için çok etkili bir nemlendiricidir. Tabi ki bal tek başına saç için yeterli değildir. Ama saçınıza uygulayacağınız ballı saç maskeleri ile saçlarınız yumuşar ve saç kökleriniz güçlenir.

İnce telli saçlar için bal maskesi yaparken 1 çay bardağı zeytinyağı, 6 diş sarımsak, 1 tatlı kaşığı bal gereklidir. Öncelikle 6 diş sarımsağı rendeleyin. Üzerine bal ve zeytinyağını ekleyerek karıştırın. Bu karışımı köklerden başlayarak uçlara doğru masaj yaparak yedirin. Saçınızda 1 saat kadar beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi saçınıza haftada bir gün uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak yaptığınızda saçınızın kalınlaştığını göreceksiniz.

Saçınıza parlaklık sağlayan maske tarifi için 1 çay kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı gereklidir. Bu miktarlar saçınıza az gelirse miktarları iki katına çıkarabilirsiniz. Bu malzemeleri karıştırıp saç diplerinden saç uçlarına kadar sürün. Bu maskeyi 30 dakika beklettikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Bu maske haftada bir kez uygulandığında saçlarınızın ışıldadığını görebilirsiniz.

Daha dolgun saçlar için ballı saç maskesi yapımında 1 adet portakal, 2-3 damla sandal ağacı yağı, 1 yemek kaşığı bal gereklidir. 1 adet portakalın suyunu sıkın ve üzerine sandal ağacı yağını ve bir yemek kaşığı balı ekleyin. 30 dakika saçınızda beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 kez yapabilirsiniz.

Saç dökülmesine karşı ballı saç maskesi için 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 adet yumurta, 1 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı tarçın gerekli malzemelerdir. Bütün malzemeleri karıştırıp saçlarınıza sürün. 20 dakika saçınızda beklettikten sonra yıkayın. Bu maskeyi haftada 3 kez yapabilirsiniz. Düzenli olarak bu maskeyi 2 ay boyunca uygularsanız 2 ay sonunda dökülmelerin durduğunu göreceksiniz.

BADE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.