Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Balık Yağı Saç Dökülmesini Engeller Mi?
balık yağı saç dökülmesini engeller mi

Balık Yağı Saç Dökülmesini Engeller Mi?

Saç dökülmesi çoğunlukla genetik nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Kimisi yaş ilerledikçe kimisi de çok genç yaşta genetik sebepler yüzünden saçlarını kaybeder. Saç dökülmesini tamamen ortadan kaldırmak mümkün değildir. Ancak bu durum azaltılabilir ya da geciktirilebilir. Peki balık yağı saç dökülmesini engeller mi?

Balık yağı saçı beslemekle birlikte, saç köklerini güçlendirir, dökülmeleri engeller ve dökülen saçların yerine yeni saçların çıkmasına olanak tanır.

Balık yağında omega 3 yağ asidi bulunmakla birlikte bu yağ asidi saçların en derin noktasına nüfuz ederek saç diplerindeki nem seviyesini dengede tutar. Balık yağı saça parlaklık verir. Saçın yıpranmadan önceki görüntüsüne kavuşmasını sağlar. Balık yağı saçın daha sağlıklı uzamasını sağlar. Saçlarınız çok kırılan bir yapıya sahipse bu kırıklıkları tamir eder.

Balık yağı ile saçlarınıza maske yapmanız mümkün. Bunun için 2 adet balık yağı kapsülü ve yarım su bardağı zeytinyağı gerekli. Bu malzemeleri bir kapta karıştırın ve saçlarınıza eşit şekilde dağıtarak iyice yedirin. Bu maske saçınızda 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı temizleme aşamasına geçebilirsiniz. Saçlarınızı temizleme aşamasında saçınızı su ile ıslatmadan önce şampuanla ovalama işlemi gerçekleştirirseniz saçınızın yağdan daha rahat arınmasını sağlarsınız. Daha sonra su ile durulayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir düzenli olarak uygularsanız daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

Saçınıza uyguladığınız maskelerin daha hızlı sonuç vermesini istiyorsanız, şekil vermek için kullandığınız saç maşası, fön, düzleştirirci gibi saça zarar veren cihazlardan mümkün olduğunca uzak durmanız gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.