Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Badem Yağı Saç Uzatır mı?
badem yağı saç uzatır mı

Badem Yağı Saç Uzatır mı?

Badem yağı saçı besler, hacimli bir görünüme kavuşması için yardımcı olur. Saçın nemlenmesini sağlar ve kırıkların oluşmasını engeller ve oluşan kırıkların giderilmesine yardımcı olur. Peki badem yağı saç uzatır mı? Badem yağı tek başına saç uzatmak için yeterli değildir. Ancak kırıkların önlenmesinde yardımcı olduğu için uzamaya da katkı sağlar.

Saç derisinde yaşanan cilt sorunları da saçın uzamasına engel olur. Badem yağı bu tür durumların giderilmesinde yardımcı olarak kullanılabilir. Badem yağını saçınıza sürüyorsanız bunu en fazla haftada iki kez yapmalısınız. Saça çok fazla badem yağı sürmek saçınızın yağlanmasına neden olabilir. Saçınıza sürdüğünüz badem yağını en fazla 1 saat bekletmelisiniz ve saçınızdaki yağın üzerinize bulaşmaması için bir bone takabilirsiniz ya da saçınıza daha etkili bir çözüm olan nemli bir havlu ile saçınızı sardığınızda badem yağı saçlarınızda ve saç derinizde kolayca emilir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınızın yumuşacık olduğunu ve parladığını göreceksiniz.

Badem yağı ile yapılan maske için bir adet muz ve bir tatlı kaşığı badem yağı gereklidir. Muzu iyice bir çatal yardımı ile ya da bir blender yardımı ile ezin. Üzerine badem yağını ekleyin. Badem yağının miktarını saç uzunluğunuza göre arttırabilirsiniz. Bu karışımı saçlarınıza sürün ve 30 dakika bekleyin. 30 dakika sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Badem yağını duştan sonra da kullanmanız mümkün. Havlu ile hafifçe kuruttuğunuz saçınızın uçlarına badem yağı sürerek saçınızın nemlenmesini ve yumuşacık olmasını sağlarsınız. Ancak saç uçlarına badem yağını sürerken miktarı kaçırmamaya özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.