Home / Güzellik ve Estetik / Saç Bakımı / Ayçiçek Yağının Saça Faydaları
ayçiçek yağının saça faydaları

Ayçiçek Yağının Saça Faydaları

Yağlı bir saç tipine sahipseniz ayçiçeği yağını mutlaka denemelisiniz. Ayçiçek yağının saça faydaları çok fazladır. İçerdiği omega-6 yağ asidi olan gama linolenik asit hem kadın hem de erkek saç tiplerinde dökülmeleri azaltarak düzenli uygulamalarla seyrek olan bölgelerde saç oluşumunun başlamasını sağlar. Kullanacağınız ayçiçek yağının organik olmasına dikkat etmelisiniz. Organik yağı güvendiğiniz bir aktardan temin edebilirsiniz.

Saç diplerinize ve saçlarınızın tamamına süreceğiniz ayçiçek yağını 15 dakika beklettikten sonra şampuanla yıkayabilirsiniz. Eğer saçlarınızın güzel kokmasını istiyorsanız ayçiçek yağına lavanta ya da limon yağı ekleyebilirsiniz. Elinizin altında hazır bulunmasını istiyorsanız cam bir kavanoza güzel kokmasını istediğiniz yağ ile ayçiçek yağını karıştırarak bir hafta boyunca kullanabilirsiniz.

Eğer kuru bir saç tipiniz varsa ayçiçek yağı doğal nemlendirici görevini üstlenir. Islak saçınıza ayçiçeği yağı ile masaj yapın ve bir tarak yardımı ile saçlarınızı tarayın. Sıcak su ile ıslattığınız havluyu saçlarınıza sarın. Bir saat kadar bekleyin ve saçlarınızı şampuanla yıkayın. Ayçiçek yağını saç tipinize göre nasıl uyguladığınız hangi maskeleri nasıl kullandığınız önemlidir.

Saç bakım merkezlerinde bakım yaptırarak ya da kozmetik ürünler satın alarak çok fazla para harcamış olursunuz. Evinizde güvendiğiniz malzemelerle yapacağınız maskelerle kendi kendinize bakım yapabilirsiniz. Böylelikle içiniz rahat bir şekilde düzenli olarak bakımınızı yapma fırsatı bulursunuz.

One comment

  1. Ay cicek yagi kullanmadim daha once ama zeytin yagi kullaniyorum cox da iyi bir netice elde ettim.saclarim guzel gozukuypr.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.